Дженоа - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан и Интер съкратиха аванса на Наполи – ВИДЕО

Милан и Интер съкратиха аванса на Наполи на върха в Италия. Южняците направиха 2:2 със Сауоло, докато росонерите и нерадзурите спечелиха. Така Наполи остава лидер с 36 точки, Милан е втори с 35, Интер е трети с 34. Аталанта е четвърти с 31 точки.

Жуниор Месиас вкара два гола за Милан при успеха с 3:0 над Дженоа. Третото попадение във вратата на водения от Андрий Шевченко тим реализира Златан Ибрахимович. Попадението е под номер шест през сезона за 40-годишния швед. Победата е първа за тима на Стефано Пиоли от месец насам. Месиас пък се нареди до Роналдньо. Легендата е последният бразилец, вкарал два гола за тима във визита. Това се случи през 2010-а срещу Ювентус.

Интер спечели лесно като домакин на Специя с 2:0. Галиардини вкара преди почивката, Лаутаро Мартинес – след нея от дузпа. Мартинес асистира и за първото попадение. Интер имаше общо 31 удара, 11 корнера и завърши с 63% владеене на топката. Победата е трета поред за шампиона, а в събота предстои гостуване на Рома. Снощи вълците паднаха с 0:1 от Болоня и са пети в класирането с 25 точки.

Голямата драма обаче беше в Сасуоло. През първото полувреме и двата тима имаха положения, но не ги вкараха. Наполи поведе с 2:0 след две попадения в рамкитена девет минути. Разписаха се Фабиан Руис и Дреес Мертенс. Джанлука Скамака обаче върна един гол в 71-ата минута. В 89-ата Джан Марко Ферари изравни – 2:2. Саусоло дори стигна и до трето попадение – дело на Грегоар Дефел в добавеното време. ВАР обаче съкрати радостта на домакините.