Милан - Интер
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан и Интер направиха 1:1, Наполи не спечели – ВИДЕО

Милан и Интер направиха 1:1 в Дерби дела Мадонина в 12-ия кръг на Серия А. Така шампионите сложиха край на серията от 7 поредни победи на градския си съперник.

Нерадзурите поведоха с гол от дузпа на Хакан Чалханоглу в самото начало. Той се разписа в осмата минута, след като Кеси го фаулира. Милан натисна и изравни в 17-ата минута. Тогава Стефан де Фрай си вкара автогол. Интер получи втора дузпа за нарушение срещу Матео Дармиан. Този път обаче Чиприан Татарушану спаси удара на Лаутаро Мартинес.

Интер продължи да играе по-добре и след почивката. Мартинес, Чалханоглу и Артуро Видал обаче не успяха да реализират. Росонерите имаха предимство в последните 15 минути. Златан Ибрахмович, Исмаел Бенасер, Ребич и Калулу пробваха удари, но без успех. В последната минута Салемакерс уцели греда, а при добавката Кесие не уцели вратата.

Верона спря Наполи

В друг от неделните мачове Хелас Верона измъкна 1:1 от визитата си на Наполи. Джовани Симеоне изведе гостите напред, но южняците изравниха малко по-късно. Автор на попадението стана десният бек Джовани ди Лоренцо. Наполи удари и две греди – чрез Озимен и Мертенс, но не успя да стигне до втори гол. В последните минути Верона остана с двама играчи по-малко. Първо Беса, а след това и Калинич бяха изгонени за по два жълти картона. Любопитно е, че и Беса, и Калинич, се появиха в игра през второто полувреме.

Наполи и Милан водят в класирането с по 32 точки. Интер е трети с 25 точки. След паузата Наполи гостува на Интер.