Милан - Удинезе

Милан се спаси с дузпа в 97-ата минута, Антов дебютира за Болоня

Милан се спаси от загуба срещу Удинезе с гол от дузпа в 97-ата минута. Ремито обаче не помага особено на росонерите в преследването на Интер. Разликата между двата тима на върха е три точки, но лидерът и градски съперник има мач по-малко.

Удинезе, 11-и в класирането, поведе с гол на Родриго Бекао в 68-ата минута. Донарума също не се намеси особено убедително при удара на бразилеца. Преди това Милан имаше само два шанса да открие. Домакините натиснаха в опит да изравняват, но трудно стигаха до положения.

Все пак в добавеното време беше отсъдена дузпа за игра с ръка на защитник. И с последния удар в мача Кеси донесе точката на росонерите.

Националът Валентин Антов пък дебютира в Серия А. Той за игра до 74-ата минута за Болоня във визитата на Каляри. Тимът от Сардия спечели с 1:0 с гол на Ругани още в началото.