Милан - Лече

Милан изпусна победата в дебюта на Пиоли – ВИДЕО

Милан направи само 2:2 с Лече в последния мач от осмия кръг на Серия А. За росонерите това бе първи двубой под ръководството на новия треньор Стефано Пиоли. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца“ пред 48 700 зрители.

Домакините поведоха в 20-ата минута с гол Хакан Чалханоглу. Той вкара от невъзможен ъгъл при това от атака, която не изглеждаше опасна Лече възстанови равенството в 62-ата чрез Кума Бабакар. Той изпълни дузпи, която Донарума спаси, но Кума Бабакар реагира най-бързо при добавката.

Драмата в края

Милан отново излезе напред в 81-ата минута с точен изстрел на Кшищоф Пионтек. Той започна като резерва, но бе на път да се превърне в герой. Асистенцията бе на Чалханоглу. Росонерите обаче не успяха да удържат преднината си – Марко Калдерони се разписа за Лече за 2:2. Неговият гол падна в добавеното време.

С актив от 10 точки Милан е на 12-о място в подреждането. Лече със 7 е на 15-а позиция. В следващия кръг тимът на Пиоли гостува на Рома.