Наполи - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан би в Неапол и излезе първи – ВИДЕО

Милан победи досегашния лидер Наполи в сблъсъка на върха в Серия А с 1:0. Така росонерите излязоха на първо място в класирането в Италия. Милан има 60 точки, Интер – 58 и мач по-малко, Наполи остава с 57 точки. Ювентус е четвърти с 53 точки. До края остават 10 кръга.

Оливие Жиру вкара единствения гол на стадион „Диего Марадона“. Той се разписа в началото на второто полувреме, след като засече центриране на Давиде Калабриа. Попадението е първо за Жиру в гостуване от началото на сезона. И първо въобще във визита от 15 февруари 2021 г., когато още беше футболист на Челси. Иначе французинът пострада още в началото, но продължи въпреки болката. Малко, след като реализира Жиру падна лошо и беше сменен. От друга страна обаче Златан Ибрахимович се завърна за тима на Стефано Пиоли. Той лекуваше дълго време травма.

Наполи натисна, но не успя да пробие защитата на съперника. Озимен имаше няколко добри удара, но без резултат. Унас също имаше възможност да изравни, но не уцели вратата. Така южняците записаха второ поредно домакинско поражение от Милан. Подобно нещо не се беше случвало от 1981 г. Освен това Стефано Пиоли взе първи успех над Лучано Спалети в треньорската си кариера. Пиоли го направи от десетия опит.