Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан би и почете Кяер, Интер изравни рекорд – ВИДЕО

Милан излезе на върха в Серия А, след като победи Салернитана с 2:0. Освен това росонерите почетоха Симон Кяер, който най-вероятно няма да играе повече този сезон.

Франк Кеси вкара за 1:0 още в петата минута. 13 минути по-късно Алексис Салемаекерс направи 2:0 в полза на Милан. Веднага след попадението, първо за него през сезона, той вдигна фланелката с номера на Кяер. Националът на Дания получи тежка травма в сряда. Той беше опериран, но не би трябвало да играе в следващите шест месеца.

Шампионът Интер отнесе Рома с 3:0 като гост. Нерадзурите не оставиха никакъв шанс на тима на Жозе Моуриньо е решиха всичко до почивката. Хакан Чалханоглу откри в 15-ата директно от корнер. После Един Джеко наказа бившия си тим за 0:2 в 24-ата минута. Дензъл Дъмфрис в 39-ата минута покачи на 0:3.

Победата е четвърта поред за Интер. Освен това нерадзурите изравниха 70-годишен рекорд, като отбелязаха гол в 18-о поредно гостуване. Те имат и 35 поредни срещи с гол в Серия А, което също е клубен рекорд.

Резултатът от 0:3 е и изравнен негативен рекорд за Моуриньо. Най-тежката домакинска загуба за него е именно с такъв резултат. Предишната беше на 27 август 2018-а, когато Тотнъм спечели с 3:0 на „Олд Трафорд“. Тогава Жозе беше начело именно на Юнайтед.

Рома записа 16-а загуба през тази календарна година в Серия А. Повече тимът има само през 1950-а – 20 поражения.