Атлетико - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан би Атлетико и запази шанс за елиминациите

Милан взе ключове победа над Атлетико Мадрид, за да запази шанс да се класира напред в Шампионската лига. Росонерите спечелиха с 1:0 в Испания с късен гол на Месиас. Това е неговото първо попадение за клуба и то в дебюта му.

Така италианският колос събра 4 точки и изпревари Атлетико, който също е с 4 точки. Третият Порто остава с 5 точки, след като загуби от Ливърпул на „Анфийлд“. В последните мачове Милан приема Ливърпул, а Порто – Атлетико Мадрид.

Иначе Милан доминираше на „Уанда Метрополитано“. Тимът на Стефано Пиоли владееше повече топката – 58% срещу 42% за домакините. Росонерите имаха и повече удари – 14 срещу 6 за дюшекчиите.

На „Анфийлд“ Порто имаше великолепен шанс в 11-ата минута. Отавио получи топката на празна врата, но не я уцели от пет метра. Червените бяха далеч от най-силните си представяния, но все пак вдигнаха нивото след почивката. Тиаго вкара в 52-ата минута с отличен далечен шут за 1:0. Това е първият му гол през сезона. В 70-ата минута Мохамед Салах покачи на 2:0. Освен това два гола за Ливърпул – на Мане и на Минамото – бяха отменени заради засада от ВАР.