Милан обърна Аталанта, Пятек пак вкара – ВИДЕО

Нападателят на Милан Кшищоф Пятек продължи със страхотното си представяне след трансфера от Дженоа миналия месец. Той се разписа на два пъти за победата на росонерите над Аталанта с 3:1.

В Бергамо домакините поведоха в 33-та минута чрез Ремо Фройлер. Пятек обаче възстанови равенството точно преди почивката.

Бергамаските играха много по-добре и след почивката, но бяха наказани от Хакан Чалханоглу. Десет минути след началото на втората част той направи 1:2 с много красиво изпълнение. Шест минути по-късно Пятек оформи крайното 1:3 за Милан. Това бе неговият 17-и гол в Серия А от началото на сезона. И четвърти, откакто дойде в Милано.

Милан

След този успех тимът на Дженаро Гатузо вече има 42 точки и заема четвърто място в класирането. Около него са Рома, Лацио и Аталанта, които също имат претенции за място в Топ 4.

Десподов игра 35 минути за Каляри

В другия мач вчера българският национал Кирил Десподов игра около 35 минути за Каляри. Тимът победи Парма с 2:1 у дома и се изкачи до 14-та позиция с 24 точки. Парма заема 12-то място с 29 точки.