Милан - Удинезе
Снимка: twitter.com/acmilan

Милан започна защитата на титлата с 4:2 над Удинезе

Шампионът на Италия Милан започна защитата на титлата си по перфектен начин. Росонерите се справиха с Удинезе с 4:2 на „Сан Сиро“.

Удинезе изненадващо излезе напред в резултата още във втората минута. Тогава Родриго Бекао засече с глава центриране от корнер на Жерар Деулофеу. Милан обаче бързо стигна до изравнително попадение. Брандон Сопи фаулира Давиде Калабрия в наказателното поле, а Тео Ернандес беше точен от отсъдената дузпа.

Малко по-късно Калабрия асистира към Анте Ребич, а хърватинът откри головата си сметка за сезона – 2:1. Удинезе обаче успя да изравни в добавеното време на първата част. Цнтриране на Роберто Перейра бе засечено от Адам Мазина – 2:2.

Милан обачео много бързо си върна аванса. В първата минута след подновяването на играта Браим Диас се озова на отлична позиция и направи 3:2. В 68-ата минута Диас намери Ребич и хърватинът оформи крайното 4:2.

В друг мач от кръга Аталанта победи Сампдория с 2:0 като гост. Попаденията за бергамаските бяха дело на Рафаел Толой и Адемола Луукман.