Меси

Меси се завърна с победния гол за Аржентина срещу Уругвай

Лионел Меси се завърна триумфално в националния отбор на Аржентина, като отбеляза единствения гол в мача срещу Уругвай. Така отборът на Аржентина се наложи с 1:0 на съперника си в двубой от квалификациите за Мондиал 2018 в зона КОНМЕБОЛ.

Малко след попадението на Меси в 43-тата минута, Пауло Дибала от състава на домакините получи втори жълт картон и гаучосите играха с човек по-малко през второто полувреме.

Аржентина е лидер в класирането с актив от 14 точки, по 13 имат Уругвай, Колумбия и Еквадор.

На пета позиция с 12 точки са петкратните световни шампиони Бразилия, които победиха Еквадор с 3:0. Неймар откри резултата от дузпа, а Габриел Жезус добави два гола. Хуан Карлос Паредес от Еквадор бе изгонен от терена в 76-ата минута. Четирите най-добри отбора отиват директно на Мондиал 2018, а петият играе плейоф с най-добрия от зона Океания.

Меси: Нямаше как да не се върна

Меси

Нападателят на Барселона сподели, че новият треньор на Аржентина Едгардо Бауса и съотборниците му са го убедили да се върне в националния тим.

„Вярвам в нашия отбор. Играхме много добре, въпреки загубените финали. Заедно с момчетата се чувствам отлично и съм щастлив от връщането ми в отбора на Аржентина. Боли ме бедрото, но ми се иска да играя и срещу Венецуела на 6 септември“, каза Меси.