Меси, Барселона - Майорка

Меси вдъхнови Барса и задмина Роналдо – ВИДЕО

Барселона очаквано спечели над новака Майорка с 5:2 в 15-ия кръг в Ла Лига. Над всички бе Лионел Меси, който преди началото на двубоя показа шестата си „Златна топка“. Той вкара хеттрик – 35-и за него в испанското първенство. И по този начин отне рекорда на Кристиано Роналдо.

Домакините започнаха по отличен начин и Антоан Гризман откри в 7-та минута след асистенция на Марк-Андре тер Стеген. Десет по-късно аржентинската звезда покачи на 2:0 след точно подаване на френския национал. Той се разписа с красив удар извън наказателното поле.

Луис Суарес удари греда, а Анте Будимир намали изоставането на Майорка – 2:1. Тимът на Ернесто Валверде обаче отговори с още два гола до почивката. Точни в рамките на 120 секунди бяха отново Меси и Луис Суарес. Голът на Суарес със сигурност ще е претендент за попадение на сезона – уругваецът вкара с прехвърлящ удар с пета.

През втората част Будимир върна още едно попадение за новаците. Меси обаче оформи хеттрика си седем минути преди края на редовното време след нова асистенция на Суарес. Така той има 12 гола в 10 мача и вече е водещият реализатор в първенството.

Така Барса отново се изкачи на върха в класирането с равен брой точки с Реал Мадрид. Двата тима се изправят един срещу друг в поредното издание на Ел Класико на 18 декември. Преди това Барса гостува на Интер в Шампионската лига и на Реал Сосиедад в Ла Лига. Реал пътува до Брюж в Шампионската лига и гостува на Валенсия в Примера.