Лионел Меси, Артуро Видал
Снимка: twitter.com/CopaAmerica

Меси вкара супер гол, Копа Америка почете Диего – ВИДЕО

Лионел Меси вкара великолепен гол директно от пряк свободен удар в първия мач на Аржентина на Копа Америка 2021. Това обаче не се оказа достатъчно и Чили измъкна 1:1 от двукратния световен шампион. Едуардо Варгас изравни, след като Видал изпусна дузпа.

На Аржентина не помогна и фантастичното светлинно шоу, с което Копа Америка почете легендата Диего Марадона. В него холографна версия на Диего цъкаше на 21, а после велики негови моменти бяха прожектирани на терена. Марадона, един от най-великите въобще играта, почина през миналия ноември на 60-годишна възраст.

Меси вкара десетина минути преди почивката. Именно той беше и фаулиран за свободния удар. Това е 73-ото му попадение за Аржентина. В 55-ата минута Видал падна в наказателното поле и след консултация с ВАР беше отсъдена дузпа. Ударът на Видал беше спасен, но Варгас вкара добавката,

В другия мач от тази нощ Парагвай победи Боливия с 3:1. Боливия поведе от дузпа, но остана с човек по-малко в края на първото полувреме. След паузата Парагвай имаше куп положения и заслужено обърна двубоя. И трите гола обаче паднаха в последните 30 минути.