Барселона - ПСВ, Меси
Меси бележи за 1:0

Меси вкара хеттрик за Барса при 4:0 над ПСВ

Лионел Меси започна сезона в Шампионската лига с хеттрик. Аржентинецът се разписа на три пъти за Барса при 4:0 над ПСВ. Това е осми хеттрик за него в турнира. Меси вече има 104 гола в надпреварата. Освен това той се разписа за 14-и пореден сезон в Шампионската лига. Така той изравни рекорда на легендата Раул Гонсалес Бланко.

Меси пак вкара от пряк свободен удар

Капитанът на Барселона откри резултата от пряк свободен удар в 31-а минута. Това бе осмо попадение директно от пряк свободен удар за него през 2018-а. Малко по-късно Луис Суарес прехвърли вратаря Зоет, но уцели гредата.

Барселона - ПСВ

Три гола и червен картон в края

Каталунците нападаха, но стигнаха до втори гол чак в 74-а минута. Тогава Усман Дембеле навърза двама зашитници и със силен шут извън наказателното поле за разписа за 2:0. Почти веднага стана 3:0. Ракитич прати топката в наказателното поле, а Меси я засече от воле. Радостта на Барса бе помрачена от червения картон на Юмтити две минути по-късно.

Десетимата от тима на домакините обаче отговориха с още един гол. Суарес изведе капитана на Барса и той преодоля Зоет за 4:0. Така аржентинецът вече има шест попадения в седем мача през новия сезон.