Меси, Барселона - Елче

Меси вкара два, Барселона победи Елче

Лионел Меси вкара два гола, а Барселона – три, за да победи Елче с 3:0. Така каталунците се доближиха на пет точки от лидера в Ла Лига Атлетико Мадрид. Барселона е с 50, дюшекчиите – с 55, но и мач по-малко. Между двата тима е Реал Мадрид с 52 точки. Севиля е четвърти с 48 точки и също има мач по-малко.

Барселона имаше огромно предимство, но не успя да стигне до гол преди почивката. Меси откри резултата в началото на второто полувреме, след пас с пета на Брайтвайт. 20 минути по-късно аржентинецът дублира аванса. Този път той се разписа след пас на Де Йонг и хубав пробив. В 73-ата минута Жорди Алба оформи крайното 3:0. Асистенцията отново беше на Брайтвайт.

С двете си попадения Лионел Меси се върна на върха при реализаторите в Ла Лига. Той има 18 гола, два повече от Луис Суарес.