Меси вкара дузпа и пропусна друга – ВИДЕО

Барселона дръпна със седем точки на върха в Ла Лига, след 1:0 над Валядолид. Лионел Меси вкара единствения гол от дузпа. А после пропусна още една.

На „Ноу Камп“ домакините имаха трудности да създават чисти голови положения срещу солидната защита на Валядолид. Кевин Принс-Боатенг започна като титуляр, но приносът му бе минимален. Между резервите останаха Луис Суарес и Ракитич.

Каталунците отново бяха спасени от своя лидер Лионел Меси. Аржентинският футболист отбеляза в 43-та минута, когато реализира дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Мичел срещу Жерар Пике, който записа своя мач номер 300 за Барса. Това бе 30-и гол за Меси през 2018/2019-а. Така аржентинецът стигна границата от 30 гола във всички турнири за 11 пореден сезон.

Преди това Начо изпусна добра възможност за гостите.

Меси, Масип
Двамата главни герои – звездата на Барса и вратарят на Валядолид
Жорди Масип спаси втора дузпа на Меси

След почивката Серхи Гуардиола можеше да изравни, но пропусна. После Лионел имаше шанс за втори път да се разпише от бялата точки. Вратарят на гостите Жорди Масип обаче отрази удара му. Този път дузпата бе отсъдена за нарушение на Кико Оливас срещу Коутиньо.

Масип, който бе в Барселона между 2008-а и 2017-а, всъщност имаше доста силен ден. Той извади опасни удари на Луис Суарес, Усман Дембеле и още две изпълнения на Меси.

В крайна сметка не паднаха повече попадения и каталунците стигнаха до минимален успех, за да поведат със седем точки пред втория Атлетико Мадрид и девет пред Реал, който днес приема Жирона. Валядолид заема 15-та позиция в класирането с актив от 26 точки.