Меси, Барселона - Ейбар

Меси вкара четири гола при 5:0 над Ейбар – ВИДЕО

Лионел Меси наниза четири гола за победата на Барселона над Ейбар с 5:0 в среща от 25-и кръг на Ла Лига. Двубоят се игра на стадион „Камп Ноу“ пред 67 000 зрители. Аржентинецът вкара първите четири попадения, последното бе дело на Артур Мело в края.

Първите три попадения за Меси паднаха само за 26 минути през първото полувреме. Първото бе много красиво, като той се разходи между защитниците и прехвърли Дмитрович. След почивката и двата тима имаха по един отменен гол заради засада. В края обаче силите на Ейбар свършиха и баските допуснаха още две попадения. И в двете беше замесен взетият онзи ден Мартин Брайтвайт. Той се появи в игра в 72-ата минута.

Меси прекъсна серия серия от четири мача без гол в испанския шампионат. Преди това той не успя да се разпише срещу Хетафе , Бетис, Леванте и Валенсия. Меси е начело сред голмайсторите с 18 попадения.

Победната серия на Барса достигна четири мача, а Ейбар допусна второ поредно поражение.