Меси, Райо Валексано - Барселона

Меси вдъхнови Барса за обрат срещу Райо – ВИДЕО

Лионел Меси се завърна след два мача наказание и вдъхнови Барселона за победа. Аржентинецът вкара един гол и асистира за втория при успеха с 2:1 над Райо Валекано за купата. Мачът беше под рекордния номер 76 за него за купата.

Четвъртодивизионният Райо Валекано стигна до шокиращ гол аванс в 63-ата минута. Тогава Фран Гарсия вкара отблизо. Само шест минути по-късно обаче Барселона изравни чрез Меси. Той вкара след пас на Антоан Гризман.

Десет минути преди края Френки де Йонг направи 1:2. Меси изведе резервата Жорди Алба отляво, той центрира и Де Йонг реализира победния гол.

Турнирът остава най-реалистичният шанс за трофей за Барселона този сезон. Още повече Реал Мадрид и Атлетико Мадрид вече отпаднаха.

Между другите тимове, които продължават напред са Севиля, победил Валенсия с 3:0, Бетис, Виляреал и Леванте. Втородивизионният Алмерия пък изхвърли Осасуна след дузпи.