Меси вдъхнови Барселона за 3:1 над Леганес – ВИДЕО

Барселона надви Леганес с 3:1 в мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Герой за лидера в класирането бе звездата Лионел Меси, влязъл като резерва. Аржентинецът се появи в 64-ата минута, асистира за втория и отбеляза третия гол. Така Барса събра 46 точки – с пет повече от втория Атлетико Мадрид. Реал Мадрид е трети с 36 точки. Победата бе седма поред за каталунците във всички турнири.

Шампионите поведоха в 32-ата минута, както Усман Дембеле вкара след пас на Жорди Алба. Самият Дембеле бе във вихъра си и направи 12 дрибъла – рекорд в кариерата му.

Леганес шокиращо изравнява

Леганес обаче изравни след почивката в 57-ата минута с гол на датския национал Мартин Брайтуайт. После дойде още един проблем за домакините – Дембеле получи контузия.

Меси асистира за гол и бележи трети

Аржентинецът се появи на терена в 64-а минута. Седем по-късно той бе в основата на гола на Луис Суарес за 2:1. Маестрото изпълни пряк свободен удар, вратарят изби, но право на пътя на Суарес.

Меси, Алба
Аржентинецът и Жорди Алба празнуват след третия гол

Каталунците сложиха точка на спора във втората минута от добавеното време. Тогава Меси вкара за 18-ти път от началото на сезона и общо 401-и в Примера дивисион. Асистенцията бе на Жорди Алба.