Ди Мария, ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

Меси направи три асистенции за ПСЖ, Рамос дебютира

ПСЖ обърна последния Сент Етиен с 3:1 в 15-ия кръг на Лига 1. Мачът ознаменува дебюта на Серхио Рамос за парижани. Испанският защитник беше титуляр. Лионел Меси направи три асистенции, а пък Неймар получи травма в края.

Денис Буанга изведе домакините напред в 23-ата минута. Той вкара отблизо, след като Донарума спаси удар на Макон. Първоначално голът беше отменен заради засада, но ВАР показа, че е редовен. Така за 11-и път през годината столичани получиха първи гол. В края на първото полувреме Сент Етиен остана с десет души след червения картон на Тимоти Колоджиейчак. При последвалия пряк свободен удар Маркиньос изравни след центриране на Меси.

След почивката ПСЖ доминираше, но Мбапе, Неймар и Меси пропуснаха положения за втори гол. Все пак в 79-ата минута гостите направиха обрат. Аржентинецът изведе сънародника си Ди Мария и той вкара за 1:2. Малко след това Неймар получи контузия в глезена и беше изнесен на носилка. В края на мача Маркиньос вкара втория си гол, отново след центриране на Меси.

ПСЖ е лидер в класирането с 40 точки, 14 повече пред втория Ница. Сент Етиен има 12.