Севиля - Барселона
Луис Суарес е отчаян, а играчите на Севиля празнуват

Меси спаси Барселона от загуба в Севиля

Барселона продължи серията си без загуба, като измъкна 2:2 при гостуването си на Севиля в 30-ия кръг. Каталунците изоставаха с 0:2 до 88-а минута, но се спасиха с голове на Луис Суарес и Меси.

Меси започна като резерва заради мускулен проблем и лидерът беше далеч от най-добрата си форма на „Рамон Санчес Писхуан“. Андалусийците поведоха в 36-та минута чрез Франко Васкес. Пет минути след почивката Луис Муриел удвои преднината на домакините. Тимът на Винченцо Монтела изпусна няколко отлични възможности да сложи точка на спора с трети гол. И плати скъпо за това. Луис Суарес върна един гол в 88-та минута с удар отблизо. Минута по-късно Меси изравни с точен изстрел с левия крак. Това бе 26-ия му гол през сезона.

37-и мач без загуба за Барселона

Серията без поражение на каталунците вече е 37 срещи и в следващия кръг ще Барса ще има възможността да изравни рекорда на Реал Сосиедад от 1980-та година. Каталунците водят с 12 точки на върха пред втория Атлетико Мадрид, който днес приема Депортиво Ла Коруня. Севиля остава без победа над Барса вече три години. Андалусийците обаче имат нова възможност да опитат – във финала за купата на 21 април.

Реал Мадрид спечели лесно

Трети в класирането е Реал Мадрид с 63 точки. Белия балет вчера се справи лесно с Лас Палмас и спечели с 3:0. Гарет Бейл вкара два гола, единият от дузпа. Между тях се разписа и Карим Бензема, също от бялата точка. Кристиано Роналдо и Серхио Рамос получиха почивка преди мача с Ювентус в Шампионската лига.