Барселона - Валенсия

Меси спаси Барселона от загуба срещу Валенсия

Лионел Меси вкара два гола, за да спаси Барселона от загуба срещу Валенсия. Шампионът на Испания изоставаше с 0:2 след половин час игра, но измъкна 2:2.

Гостите започнаха изключително устремно. Парехо стреля, но Тер Стеген спаси. Малко по-късно Денис Черишев уцели страничната греда. Барса претендира за дузпа, но така не бе отсъдена. После Кевин Гамейро откри за гостите в 24-а минута. Той се възползва от отлично подаване на Родриго Морено. Само осем по-късно Парехо вкара дузпа за 0:2. Тя бе отсъдена за нарушение на Сержи Роберто срещу Даниел Вас.

Кевин Гамейро (вдясно) празнува гола си с Родриго
Головете на Меси

Аржентинецът върна едно попадение само седем минути по-късно. Той също се разписа от бялата точка. Дузпата бе доста лековата, но бе потвърдена от ВАР системата. Така Меси се разписа в осми пореден мач в Примера.

Вторият гол на звездата падна в 64-а минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

До края и двата тима имаха по още няколко положения, но не вкараха повече. Ремито дава шанс на Атлетико Мадрид да намали аванса на каталунците. Утре дюшекчиите играят с Бетис и при победа ще се доближат на три точки от Барселона.