Меси

Геният Меси шокира „Бернабеу“, Барса е новият лидер в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

В спираща дъха драма Барселона спечели с 3:2 гостуването на Реал (Мадрид) от 33-ия кръг на Ла Лига.

Лионел Меси съсипа съперника с победен гол секунди преди края на срещата.

Преди това аржентинецът се разписа в 33-ата минута. Каземиро даде аванс на „лос меренгес“ в 28-ата. Иван Ракитич се разписа в 74-ата минута. В 77-ата Серхио Рамос беше изгонен с директен червен картон, но въпреки това Хамес Родригес изравни за 2:2 в 85-ата. Десет секунди преди края на добавеното Меси шокира домакините с победен гол, след който Барса вдигна победеносно ръце. Така каталунците се настаниха на върха в класирането с равен брой точки с Реал, но с по-добра голова разлика. Реал има мач по-малко, а отложеният двубой със Селта ще се изиграе на 5-ти май. До края на първенството остават още пет кръга.

В 4-ата минута Роналдо изведе Карвахал, който центрира необезпокоявано, но не намери съотборник. В 11-ата каталунците също застрашиха вратата на Кейлор Навас. Луис Суарес получи топката на прага на наказателното поле и избра нисък удар по диагонала, пращайки кълбото около метър встрани.

5454260

В 17-ата Меси тръгна зад центъра и надбяга без усилия Каземиро, Лука Модрич и Тони Кроос, но пасът му към Иван Ракитич не беше точен.

В 20-ата Кристиано финтира с лекота Сержи Роберто и изпрати силен шут ниско по диагонала – германският страж изби. Междувременно Меси бе на тревата с ракървавена уста след неумишлен удар с лакът на Марсело.
В 28-ата след центриране от корнер Марсело овладя пред наказателното поле и центрира към далечната греда, където Рамос удари гредата, а Каземиро имаше щастието да е най-близо до отбитата топка и насочи в празнената мрежа. Повторенията показаха, че Рамос не беше в засада при подаването.

5454343

В 33-ата Барса отвърна на удара след страхотна комбинация. Ракитич подаде към Меси, той изпревари Модрич, финтира Карвахал и насочи безупречно от 11 метра в левия ъгъл на Навас – 1:1. Това беше рекордно 22-о попадение за аржентинеца  в Ел Класико.

5454323В 43-ата Суарес проби отдясно, Алкасер се освободи на дузпата, но уругваецът центрира наизуст. В 45-ата Каземиро спря непозволено Меси при опасна контра, но реферът прецени, че това не е втори жълт картон въпреки протестите на барселонци. Секунди преди финала Меси направи фрапантен пропуск.

5454337

В 47-ата Асенсио напредна отдясно и центрира опасна топката към връхлитащите Бензема и Роналдо, но Жерард Пике направи важен шпагат.

В 56-ата Алкасер пропусна стопроцентово положение. Номер 17 получи топката на границата на 13-ия метър, избра удар по земята и позволи на Навас да избие. Две минути по-късно Меси изведе Суарес, но уругваецът не успя да укроти сам срещу вратаря.

5454317

В 74-ата Ракитич отбеляза страхотен гол, след като завъртя топката по диагонала. Хърватинът стреля от 21 метра и не остави никакви шансове на вратаря – 2:1. Минута по-късно Роналдо пропусна да вкара от 18 метра, пращайки кълбото в ръцете на стража. В 77-ата съдията Ернандес Ернандес извади директен червен картон след много грубо влизане в краката на Меси в центъра. Влизането беше опасно за здравето, след като бранителят скочи с двата крака и не игра с топката.

В 85-ата пореден рейд на Марсело отляво завърши с гол за 2:2. Бразилецът центрира, резервата Хамес Родригес изскочи сам на първа греда и отблизо реализира.

В последната добавена минута на срещата Сержи Роберто направи изключителен рейд през центъра, намери Алба, който подаде към Меси и аржентинската суперзвезда реализира попадение в левия долен ъгъл на Навас.

5454313Това беше и юбилеен гол номер 500 за „бълхата“ с фланелката на „лос блаугранас“, а той не се поколеба да свали фланелката си в знак на триумф на „Бернабеу“.