Барса - Бетис

Меси се върна с два гола, но Барса падна от Бетис с 3:4

Лионел Меси се завърна в игра за Барселона с два гола. Барса обаче претърпя изненадващо поражение от Бетис с 3:4 на „Камп Ноу“ в 12-и кръг на Примера. Това бе първа домакинска загуба за каталунците от над две години насам. За последно те паднаха тук с 1:2 от Алавес на 10 септември 2016-а.

Шампионът не беше инкасирал четири гола на собствен терен от 15 години и половина. През април 2003-а Депортиво Ла Коруня спечели тук с 4:2.

Бетис поведе с 2:0 на Барса още преди почивката

Гостите поведоха с 2:0 с голове на Ектор Фирпо и Хоакин през първото полувреме. Меси намали преднината в 68-ата минута от дузпа. Само 180 секунди по-късно Джовани Ло Селсо направи 3:1 за Бетис. Той се възползва от грешка на Тер Стеген. В 79-ата минута Артуро Видал отново върна интригата с втори гол за каталунците.

Червен картон за Ракитич

Малко след това обаче Иван Ракитич получи втори жълт картон. С човек по-малко Барса допусна четвърти гол във вратата си, автор на който стана Серхио Каналес. Меси успя единствено да съкрати изоставането до минимално в допълнителното време, отбелязвайки деветия си гол за сезона. За аржентинеца това бе първи мач след травмата в ръката, която получи на 20 октомври срещу Севиля.

Барселона остава начело в класирането с 24 точки, а вторият Атлетико Мадрид има една по-малко.

Статистиката показва, че каталунският тим допуска минимум по един гол в десети пореден мач. За последно това се е случило преди 20 години, когато Барса на Луис ван Хаал не успя да опази вратата си суха в 12 срещи.