Барселона - Виляреал, Меси

Меси се разписа, Барселона победи с 4:0 – ВИДЕО

Барселона спечели първия си мач от новия сезон в Ла Лига, след като разби Виляреал с 4:0. Лионел Меси вкара гол и игра отлично, без да показва знак на недоволство от това, което се случва втори месец в клуба. В официалния си дебют начело на каталунците Роналд Куман заложи на Гризман на върха на атаката. Зад французина действаха Меси, Коутиньо и Ансу Фати.

На „Ноу Камп“ домакините изглеждаха пределно мотивирани. Барса поведе с 2:0 още до 20-та минута след две попадения на Фати. Асистенциите бяха на Жорди Алба и Коутиньо. В 35-та минута Меси покачи на 3:0 от дузпа. Това беше 17-и пореден сезон за него с гол. Същото направи Серхио Рамос само преди дни. Меси имаше общо седем удара в мача доста често смянаше позицията си в атака.

Автогол на Пау Торес оформи крайния резултат точно преди почивката. През второто полувреме дебют за Барса направи и Миралем Пянич. Той се появи в игра в 78-та минута. Дебют записаха още Тринкао и Педри. Виляреал игра слабо и отправи точен удар едва в последната минута.

Така Барселона започна успешно ерата Роналд Куман. През тази седмица за каталунците предстоят гостуване на Селта и домакинство на Севиля.