Меси се контузи, Аржентина падна от Венецуела – ВИДЕО

Аржентина загуби от Венецуела с 1:3 в приятелска среща, играна в Мадрид. Двубоят отбеляза завръщането в националния отбор на Лионел Меси.

Той обаче получи травма в слабините и ще пропусне следващата контрола – срещу Мароко във вторник. Травмата му е удар както за Аржентина, така и за клубния му отбор Барселона. А и все още не е ясно колко точно ще отсъства от терените.

Меси, Аржентина - Венецуела

Иначе двубоят на „Уанда Метрополитано“ започна по-добре за венецуелците. Те откриха чрез нападателя Хосе Соломон Рондон в шестата минута. Джон Мурийо направи резултата 2:0 малко преди почивката. А аржентинците отново не впечатлиха с изявите си на терена въпреки завръщането на Меси.

Лаутаро Мартинес все пак върна надеждите на албиселесте с гол за 1:2. Джоузеф Мартинес обаче подпечата успеха на венецуелците в 76-та минута от дузпа.

Мексико победи Чили с 3:1

В друга приятелска среща Мексико надигра Чили с 3:1 в дебюта на Тата Мартино начело на тима. Раул Хименес откри резултата за мексиканците в 52-та минута от дузпа. Интригата в двубоя свърши след двете бързи попадения на Ектор Морено и Ървинг Лосано. Малко по-късно чилийците направиха загубата си почетна след гол на Николас Кастийо.