Меси, Уеска - Барселона

Меси с мач №500 в Ла Лига, Барса би Уеска – ВИДЕО

Барселона се наложи над Уеска с 1:0 като гост в среща от 17-я кръг. Двубоят беше запомняш се Лионел Меси, тъй като беше №500 за него в Ла Лига.

Именно аржентинецът асистира за единствения гол в срещата. Той подаде на нидерландецът Френки де Йонг за 0:1 в 27-ата минута. Меси има 451 попадения и 198 във въпросните 500 срещи. Мачът освен това беше 750-и за аржентинеца за Барселона във всички турнири.

Каталунците играха по-добре през първото полувреме. След почивката Уеска имаше единствения си шанс да изравни. Рафа Мир обаче не успя да реализира. Вратарят на гостите Алваро Фернандес пък извади удари на Меси, Дембеле и Педри.

Барселона заема пето място в класирането с 28 точки. Уеска е на дъното на таблицата с 12 т. и мач повече от другите тимове в опасната зона.