Меси, Аржентина
Снимка: twitter.com/CopaAmerica/

Меси постави рекорд и вкара два гола – ВИДЕО

Аржентина спечели с лекота първото място в групата си на Копа Америка. В последния си мач двукратните световни шампиони се наложиха с 4:1 срещу Боливия с два гола на Лионел Меси. Така албиселесте завърши с 10 точки от три победи и реми.

Два гола за Аржентина вкара Лионел Меси. Който се отчете подобаващо в рекордния си мач. Звездата записа 148-и двубой за националния отбор и изпревари Хавиер Масчерано.

Аржентинците имаха тотално превъзходство и още до почивката водеха с 3:0 с головете на Меси и на Алехандро Гомес. В 60-ата минута Ервин Сааведра намали на 3:1, но малко след това Лаутаро Мартинес направи 4:1.

В другата среща от групата Уругвай победи с 1:0 Парагвай с гол на Единсон Кавани от дузпа. Така тимът излезе на второ място в класирането.