Валядолид - Барселона, Меси

Меси постави нов рекорд при 1:0 над Валядолид – ВИДЕО

Лионел Меси постави нов рекорд на Ла Лига при победата на Барселона над Валядолид с 1:0. Аржентинецът асистира на Артуро Видал за единствения гол, който падна в 15-ата минута. Така той записа 20-а асистенция през сезона. Меси изравни постижението на Шави от сезон 2008/09, който съшо подаде за 20 гола. Аржентинецът обаче има и 20 гола, което го прави първият футболист с подобно постижение в историята на Ла Лига.ю

С успеха Барселона отново се доближи на точка от лидера Реал Мадрид. Кралския клуб гостува утре на Гранада. Барса започна добре и доминираше, макар че треньорът Кике Сетиен изненадващо остави Луис Суарес резерва. Вместо него игра 20-годишният Рики Пюиг. Каталунците обаче играха слабо след почивката и Виляреал имаше няколко шанса да изравни. Тер Стеген обаче спаси всичко, което можеше.ю

Гризман може да пропусне остатъка от сезона

Нападателят Антоан Гризман получи контузия в бедрото в двубоя. 29-годишният французин бе заменен на почивката, като вместо него се появи Луис Суарес. Предстои Гризман да премине подробни медицински изследвания, но според някои медии той може да пропусне остатъка от сезона.