Меси, Барселона

644 гола за Барса: Меси подобри рекорда на Пеле

Няколко дни, след като изравни рекорда на Пеле от 643 гола за един клуб, Меси го подобри. Това стана факт с попадението му срещу Валядолид. Барселона спечели с 3:0, като аржентинецът отбеляза последния гол за тима си в 65-ата минута.

Меси освен това удари греда и асистира за първия гол на Барса. Той падна в 21-ата минута, когато Ленгле засече центриране на аржентинеца. Играчите на Барселона отпразнуваха вдигайки фланелка с името на Муса Ваге. 22-годишният сенегалски защитник е под наем в ПАОК. Той обаче получи ужасна травма и няма да играе в следващите поне 8 месеца.

Меси отправи още няколко удара и беше замесен и във втория гол. Заобиколен от трима той пусна към Сержиньо Дест, който пък изведе Брайтвайт – 0:2 в 35-ата минута.

След почивката Валядолид игра по-добре, но не намираше начин да спре Меси. Лео пропусна в 59-ата минута, но шест по-късно вкара. До края той удари греда, също както Коутиньо, а освен това още един негов шут беше спасен от Масип.

Атлетико Мадрид пак е сам на върха

По-рано лидерът Атлетико Мадрид победи третия Реал Сосиедад с 2:0. Ермосо откри в началото на второто полувреме, а после се разписа Йоренте. Тимът на Диего Симеоне записа осма суха мрежа в 13 кръга. Атлетико има три точки аванс пред Реал Мадрид и мач по-малко.

Доскорошният лидер Реал Сосиедад имаше само един точен удар, спасен от Ян Облак. Победата беше под номер 300 за Симеоне начело на Атлетико.