ПСЖ - Нант, Меси
Снимка: twitter.com/PSG_English

Меси вкара първия си гол за ПСЖ в Лига 1

Лионел Меси вкара първия си гол за ПСЖ във френското първенство при успеха с 3:1 над Нант. Досега той се беше разписвал за тима само в Шампионската лига – срещу Манчестър Сити и Лайпциг. С успеха столичани увеличиха аванса си на върха във Франция на 13 точки. Те имат 37, Ланс – 24.

Килиан Мбапе изведе ПСЖ напред още във втората минута. Тимът на Маурисио Почетино обаче сам си направи мача труден. Лидерът изпусна няколко положения, а вратарят на Нант Албон Лафон спаси удари на Меси и Неймар.

Всичко се обърна в 65-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко. Тогава Кейлор Навас получи директен червен картон за нарушение срещу Людовик Бла. Нант натисна и изравни чрез Рандал Коло Муани в 76-ата минута.

Малко по-късно обаче Денис Апиа си вкара нелеп автогол за 2:1. А в 87-ата минута Меси стреля извън наказателното поле и покачи на 3:1.