Меси Интер Маями
Снимка: twitter.com/InterMiamiCF

Меси пак вкара за Интер, Филип Кристев отпадна

Лионел Меси вкара нов гол за Интер Маями за полуфиналите в турнира за Купата на Лигите в САЩ. Той се разписа в пети пореден мач на новия си тим. Това стана при успеха на Интер с 4:0 като домакин на Шарлът на четвъртфиналите. Голът е общо осми за Меси с екипа на тима от Маями.

Аржентинската суперзвезда отбеляза четвъртото попадение в 86-ата минута. Преди това се разписаха Жозеф Мартинес в 12-ата минута от дузпа и Робърт Тейлър в 32-ата. Адилсон Маланда пък си вкара автогол в 78-ата минута.

Съперник на Интер Маями на полуфиналите за Купата на лигите ще бъде Филаделфия Юниън.

„Когато имаш Меси, той се нуждае само от един шанс. Просто му трябва една секунда. Трябва да си много категоричен, за да го спреш. Отборът на Интер е напълно променен“, каза треньорът на Шарлът Кристиан Латанцио.

В друг от четвъртфиналите ФК Лос Анджелис отстъпи като домакин на Монтерей с 2:3. Филип Кръстев влезе като резерва в 62-ата минута.

Тимът от Лос Анджелис поведе с два гола през първото полувреме. Гостите обаче стигнаха до успеха с два късни гола през второто полувреме. Серхио Каналес от дузпа в 68-ата минута намали на 2:1. Автогол на Серхи Паленсия в 80-ата и попдение на Рохелио Фунес Мори в 88-ата минута завършиха обрата.