Лионел Меси, Аржентина
Снимка: twitter.com/argentina

Меси наказа Естония с пет гола – ВИДЕО

Лионел Меси вкара и петте гола за Аржентина при разгромното 5:0 над Естония. Контролата се игра в испанския град Памплона.

Меси откри резултата от дузпа в осмата минута. След това той се разписа в 45, 47, 71 и 76 минути. В третото попадение той изпревари Ференц Пушкаш във вечната ранглиста по голове за националния тим. Звездата на Аржентина вече има 86 гола за селесао. Пред него са само Мохтар Даари (89), Али Даеи (109) и Кристиано Роналдо (117).

34-годишният Меси се разписва на пет пъти в един мач за втори път в кариерата си. Предишният беше за Барселона при 7:1 над Байер Леверкузен през 2012 г.

Естония не беше кой знае колко убедителен съперник. Тимът от балтийската държава имаше едва 21% владеене на топката и не изпълни нито един корнер. Естонците обаче успяха да отправят два точни удара.