Меси, Барселона - Уеска

Меси изравни рекорда на Шави и го отпразнува с два гола

Лионел Меси изравни рекорда на Шави по мачове с екипа на Барселона. Това стана при успеха с 4:1 над Уеска. Аржентинецът записа своя двубой номер 767 – колкото има и Шави. И го отпразнува с два гола и асистенция за успеха. Така той има вече 661 попадения и 253 асистенции за каталунците. Всичко започна през 2004-а, а от тогава той има 10 титли в Ла Лига, 4 трофея от Шампионската лига и още 20 други различни купи.

Меси откри още в 13-ата минута с великолепен удар от далечна дистанция. После Жорди Алба и Де Йонг удариха греди, а между тях Гризман се разписа за 2:0. Той реализира своето попадение номер 150 в Ла Лига (от 381 мача). Гризман стана вторият французин минал тази граница след Карим Бензема (184 гола в 372 срещи).

В краяна първата част Уеска намали от спорна дузпа, реализира от Рафа Мир. Надеждите на гостите обаче бързо бяха прекършени. Меси намери Оскар Мингеса и той вкара за 3:1 в 53-ата минута. А в самия край аржентинецът покачи на 4:1. И то отново с удар извън наказателното поле. Той вече има 21 гола този сезон и стана единственият играч в Ла Лига, който е минавал нивото от 20 попадения в 13 последователни сезона.

С победата Барселона се доближи на четири точки от лидера Атлетико Мадрид. Барса има 59 точки, дюшекчиите – 63. Реал Мадрид е трети с 57 точки.