Меси, Барселона - Валенсия

Меси изравни рекорда на Пеле от 643 гола за един клуб

Лионел Меси отбеляза 643-я си гол за Барселона срещу Валенсия. Така той изравни рекорда на Пеле за един клуб. Пеле има същия брой голове за Сантос.

Барселона обаче имаше сериозни затруднения срещу Валенсия. Гостите, които имат само една победа в четири кръга, играха много добре на „Камп Ноу“ и поведоха в 29 минута. Тогава защитата на Барса допусна детинска грешка и Диакаби вкара за 0:1.

Меси изравни в четвъртата минута на добавеното време. Той би дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гризман, вратарят спаси, но топката остана в игра. Жорди Алба центрира и Меси вкара с глава за 1:1.

Араухо направи за 2:1 малко след почивката. Защитникът вкара много красиво попадение с ножичен уидар. В 69-ата минута обаче Макси Гомес изравни. Той засече центриране отляво на Жозе Гайя. Така Макси Гомес удължи отличната си серия срещу Барса. Нападателят има участие в поне един гол в шест от последните си седем мача срещу каталунците.

До края на двубоя Меси опита още три удара. От тях обаче само един затрудни вратаря Доменех. Другите два бяха неточни и излязоха в аут. Каталунците натискаха, търсейки четвърта победа в пет срещи.