Ейбар - Барса, Меси

Меси измъкна Барса в последния мач за сезона – ВИДЕО

Ейбар и Барселона завършиха 2:2 в последния мач от сезона в Ла Лига. Лионел Меси отново беше героят – той отбеляза и двата гола за каталунците. Така аржентинецът записа попадения № 49 и № 50 през сезона. В Ла Лига головете му станаха 36, с което той взе още една награда „Пичичи“.

Меси най-вероятно ще спечели и Златната обувка, но това все още не е официално. Той вкара 50 или повече гола в един сезон за шести път в своята кариера.

Меси: два гола за две минути

Иначе двубоят започна лошо за каталунците, които след 20 минути игра изоставаха след гол на Марк Кукурея. В 31-та и 32-та минути обаче Лео избухна два пъти, за да обърне развоя. В края на полувреме Пабло Де Бласис отново възстанови равенството – 2:2.

Барселона стана шампион на Испания за 26-ти път. Каталунците може да запишат за втора поредна година и домашен дубъл. За тази цел следващата събота те трябва да победят Валенсия за Купата на Краля.

Реал загуби за финал

По-рано през деня Реал Мадрид завърши подобаващо ужасния си сезон, като падна с 0:2 от Бетис на „Сантяго Бернабеу“. Това бе 12-а загуба за Кралския клуб в това първенство.

Лорен Морон (61) и юношата на белите Хесе Родригес (75) отбелязаха головете за гостите. Вероятно последната си среща с екипа на Реал изигра Кейлор Навас. Смятания за сигурен напускащ Гарет Бейл остана на пейката през целия мач.

Иначе Зинедин Зидан отново даде шанс на много от младите състезатели в отбора – Браим Диас, Винисиус, Маркос Йоренте и Федерико Валверде.