Меси, Барселона - Ливърпул

Меси и Суарес наказаха Ливърпул за 3:0

Барселона не игра особено впечатляващо, но взе солиден аванс в първия полуфинал на Шампионската лига срещу Ливърпул. Каталунците победиха с 3:0. Героитe за тях бяха обичайните заподозряни – Лионел Меси и Луис Суарес. Аржентинецът се отчете с два гола, уругваецът – с гол и асистенция. Червените имаха доста шансове, особено след почивката. Но ги пропуснаха до един.

Проблемите за тима на Юрген Клоп се струпаха в средата на първото полувреме. Първо Кейта се контузи и трябваше да бъде заменен. Веднага след това Луис Суарес засече центриране на Жорди Алба и вкара за 1:0. После Мане имаше отличен шанс, но го пропиля. Преди почивката червените натиснаха, но Барса спокойно издържа.

Натиск на Ливърпул след паузата

През второто полувреме мърсисайдци заиграха още по-добре и контролираха събитията на терена. Те обаче изпуснаха шансовете си, а Барселона вкара за 2:0. При това с доста късмет. Опит за шпагат в краката на Меси прати топката на Луис Суарес. Той би, нов рикошет доведе до греда, а отскочилата топка стигна до аржентинеца, който в прати в празната мрежа.

Меси, Барселона, Ливърпул

Изключителният гол номер 600 на Меси

При втория гол обаче нямаше никакъв късмет, а просто невероятна класа. Той падна в 82-а минута. Той завъртя невероятен пряк свободен удар в сглобката на гредите и не остави шанс на Алисон. Това бе и попадение номер 600 за него в клубната му кариера. С него той настигна Кристиано Роналдо. Всичките голове на аржентинеца обаче са за Барселона.

Златен шанс за червените и още два за Барса

В минутите до края гостите пропиляха още един отличен шанс да вкарат гол на „Камп Ноу“. Първо удар на Фирмино бе изчистен от Ракитич от голлинията, а при добавката Салах уцели гредата. После Барселона имаше три контраатаки с числено предимство трима на един. Първо обаче Анди Робъртсън изчисти. След това резервата Усман Дембеле стреля над гредата. А за финал той все пак успя да уцели вратата, но би слабо в Алисон.