Меси ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

Меси и Роналдо се прегърнаха в деветголово шоу

Лионел Меси и Кристиано Роналдо се изправиха за първи път един срещу друг след трансфера на португалеца в Ал Насър. Това стана в контрола между ПСЖ и сборен тим на Ал Насър и Ал Хилал. ПСЖ спечели с 5:4, като и двамата велики играчи се разписаха. Освен това те се прегърнаха – момент, който ще остане в съзнанието на хиляди фенове. Все пак – 12 „Златни топки“ една до друга в един кадър.

Френският тим поведе в третата минута. Неймар намери Меси и той се разписа с лекота. В 25-ата минута аржентинецът изведе Килиан Мбапе и той вкара, но попадението не беше зачетено заради засада.

Шест минути след това Кристиано Роналдо беше ударен в лицето от Кейлор Навас – дузпа. Зад топката застана португалеца, който изравни. В 39-ата минута парижани останаха с човек по-малко след директен червен картон на Хуан Бернат.

Малко по-късно Маркиньос отново даде аванс на ПСЖ след пас на Мбапе. Лидерът във Франция също получи дузпа в края на полувремето, но Неймар пропусна.

В добавеното време Роналдо стреля, Навас изби, но португалецът стигна първи до топката и пак изравни.

В началото на второто полувреме Мбапе намери Серхио Рамос на празна врата – 3:2. Сборният тим от Саудитска Арабия обаче пак изравни съвсем скоро. Гонсало Мартинес центрира от ъглов удар, а Хюн Соо Жанг засече с глава – 3;3.

Головата фиеста продължи с ново попадение за ПСЖ. Лионел Меси стреля в ръката на бранител, реферът даде дузпа и Мбапе вкара за 4:3. Веднага след това Роналдо, Неймар, Мбапе, Меси и куп други титуляри бяха сменени.

В края съперниците си размениха по още два гола. Юго Екитике реализира за ПСЖ, Андерсон Талиска – за домакините.