Меси, Билбао - Барселона

Меси и Педри вдъхновиха Барса в Билбао – ВИДЕО

Лионел Меси и Педри помогнаха на Барселона да вземем ценен успех в Билбао. Каталунците победиха Атлетик с 3:2 в двубой от Ла Лига. Така те се изкачиха на трето място в класирането с 31 точки. Вторият Реал Мадрид има 36, лидерът Атлетико Мадрид – 38.

Двубоят на „Сан Мамес“ беше дебют за новия треньор на домакините Марселино Гарсия Торал. И той започна по мечтан начин – Иняки Уилямс вкара още в третата минута за 1:0. Десетина по-късно обаче младият талант на каталунците Педри възстанови паритета. Отново той беше в центъра на събитията след страхотна асистенция с пета към Лионел Меси за 1:2. А пък аржентинецът преодоля излезлия неразчетено вратар на баските Унай Симон. Така 18-годишният Педри стана най-младият играч с гол и асистенция в един мач на новия „Сан Мамес“.

След почивката гол на Меси беше отменен заради засада, той удари и две греди, но все пак вкара за 1:3. Аржентинецът вече има 12 попадения този сезон и пет в последните шест мача. Икер Мунианин пък реализира почетен гол за Атлетик в заключителните минути.