Меси и Дембеле вкараха за Барса при 2:0 над Селта

Барселона - Селта, Меси
Меси бележи за 2:0

Барселона спечели с лекота последния си мач за 2018-а година. Каталунците се справиха с 2:0 със Селта с голове на Лионел Меси и Усман Дембеле. Така те ще посрещнат 2019-а с три точки аванс на върха. Тимът има 37 точки, а втори е Атлетико Мадрид с 34. По-рано през деня дюшекчиите надвиха Еспаньол с 1:0. Единственият гол бе дело на Гризман от дузпа.

Барса стигна до гол още в десетата минута. Меси изведе Алба, той му върна, аржентинецът стреля, но вратарят спаси. При добавката обаче нямаше кой да спре Дембеле.

Гол номер 15 за Меси в Примера през сезона

В края на първата част аржентинецът все пак се разписа. Той вкара от границата на наказателното поле за 2:0. Преди него обаче капитанът на Селта Юго Мало изпусна отличен шанс да изравни.

След паузата Тер Стеген трябваше да се намесва на два пъти, за да запази суха мрежа. Барселона пък изпусна положения чрез Дембеле и Нелсон Семедо. Това бе четвърти пореден успех за Барса без допуснат гол.