Меси, Барса - Юнайтед

Меси и Барса развинтиха Манчестър Юнайтед

Лионел Меси изведе Барселона до лесна победа над Манчестър Юнайтед в реванша на „Камп Ноу“. Каталунците спечелиха с 3:0 и след 1:0 в първия мач се класираха за полуфиналите на Шампионската лига. Там ги чака победителят измежду Порто и Ливърпул.

Червените дяволи играха по-смело, отколкото в първия мач. И дори можеха да поведат още в 30-ата секунда. Рашфорд обаче уцели напречната греда. Малко по-късно гостите имаха още един шанс, но го пропуснаха.

Меси излиза на сцената

После на сцената излезе Лионел Меси. Аржентинецът бе незабележим на „Олд Трафорд“, но сега се развихри. Той изведе Ракитич, който бе спънат от Фред в наказателното поле. Реферът Феликс Брих първоначално отсъди дузпа. После обаче се консултира с ВАР-системата и я отмени. Това се случи в 12-ата минута.

Само четири по-късно Барса поведе. Ашли Йънг загуби топката отляво, Меси мина покрай един съперник, събра още трима и небрежно реализира в долния ъгъл от границата на наказателното поле. Това бе първи негов гол на четвъртфинал в Шампионската лига от април 2013-а. Тогава той наказа ПСЖ. Оттогава минаха 12 мача, в които звездата отправи 50 удара без да се разпише.

Още четири минути по-късно интригата свърши. Аржентинецът се справи с Фил Джоунс и стреля леко с десния крак. Де Хеа обаче позволи на топката да мине през ръцете му за 2:0. Така Меси вече има 45 гола в 42 мача за Барса този сезон. Малко по-късно Жорди Алба го изведе, но той би над гредата.

И асистенция за аржентинеца

През второто полувреме Барса намали темпото, но все пак стигна до още един гол. Този път вкаран от Коутино. Меси изведе бившия халф на Ливърпул и той заби топката в горния ъгъл от границата на наказателното поле. Малко по-късно аржентинецът пробва и задна ножица, но не уцели вратата. И продължава да чака своя 46-и (!) хеттрик за Барселона.

В последните минути първо Луис Суарес, а след това и Меси имаха шанс да вкарат гол номер четири, но не успяха. Между двата пропуска за Барса Тер Стеген извади удар с глава на Алексис Санчес.