Меси с хеттрик срещу Леванте, събра 50 гола за годината – ВИДЕО

С хеттрик на Лионел Меси Барселона разгроми Леванте с 5:0 като гост в последния двубой от 16-и кръг на Примера. Аржентинецът бе във вихъра си и подаде и за другите две попадения. Лео вече има 50 гола през 2018-а и е първият играч в света, който достига тази кота. Аржентинецът излезе и начело в голмайсторската класация за този сезон с 14 попадения и 10 асистенции.

Резултатът на стадион „Сиудад де Валенсия“ бе открит в 35-ата минута от Луис Суарес.

Леванте - Барселона, Меси

Осем минути по-късно аржентинецът вкара втория гол за тима на Ернесто Валверде. Две минути след почивката пак той се разписа за 3:0. Меси оформи своя хеттрик след точно час игра. Това бе 43-и хеттрик за него с екипа на Барса. Така той се доближи на един от Кристиано Роналдо. Португалецът има 44 за Реал Мадрид.

Жерард Пике фиксира крайното 5:0 две минути преди края на редовното време.

Валверде: Не знам как да определя играта на Меси

„Доволен съм, тъй като в предното гостуване на Леванте допуснахме пет гола (4:5). Това се случи само преди няколко месеца. Леванте се представя отлично и в настоящия шампионат, затова си тръгваме доволни. Не знам как да определя играта на Меси. Той е този, който ни заставя да играем, този, който вкарва удивителни голове. Ние просто трябва да се наслаждаваме на тях“, каза Валверде след мача.

Барселона заема първо място в Примера с 34 точки, а Леванте остава на осма позиция с 22.