Ейбар, Барселона, Меси

Меси, Гризман и Суарес вкараха за успех на Барса

Триото в атаката на Барселона – Меси, Гризман и Суарес – вкараха при победата с 3:0 над Ейбар. Това бе пети пореден успех за тях във всички турнири. Така каталунците временно се изкачиха на върха. Реал Мадрид обаче може да си го върне довечера.

Антоан Гризман откри още в 13-ата минута, когато преодоля вратаря Марко Дмитрович. Това бе първи гол за французина във визита, откакто дойде на „Камп Ноу“. После попадение на Суарес бе отменено заради засада.  Меси покачи на 0:2 в 58-ата минута. А в атаката участваха и Гризман, и Суарес. После аржентинецът бе изведен от Гризман и асистира на Суареас за 0:3 в 66-ата минута.

Барселона не игра особено впечатляващото преди почивката и Ейбар направи доста атаки. След паузата обаче каталунците бяха с класа над съперника си.