Лионел Меси ПСЖ
Снимка: twitter.com/PSG_English

Меси вкара гол при завръщането си в ПСЖ

Лионел Меси вкара гол при завръщането си за ПСЖ за успеха с 2:0 над Анже в 18-ия кръг на Лига 1. Така столичани увеличиха преднината си на върха на шест точки пред Ланс. Вторият в класирането стигна само до реми в гостуването си на Страсбург. Трети на още две точки назад е Олимпик Марсилия.

Меси беше посрещнат топло от феновете в първия си мач след финала на Мондиал 2022. В битката за трофея Аржентина победи Франция с два негови гола. Аржентинецът се разписа от близко разстояние в 72-та минута след асистенция на Норди Мукиеле. Мукиеле подаде и за попадението на Юго Екитике през първата част. В края Неймар също прати топката в мрежата, но голът беше отменен.

„Това бе мачът, който ми беше нужен. За самочувствието ми е хубаво да вкарвам и ми се иска да продължа да го правя. Доволни сме, тъй като тази победа ни позволи да се откъснем от Ланс в класирането“, заяви Екитике. Снощи той замести Килиан Мбапе.