Барселона - Атлетико

Атлетико спря Барса на „Камп Ноу“, Меси с гол №700

Барселона изпусна нови точки в борбата за титлата в Испания, след като направи 2:2 с Атлетико Мадрид. Трите от четирите гола бяха от дузпи, другият – автогол на Диего Коста. Ремито дава отлична възможност на Реал Мадрид да увеличи аванса си на върха. Реал има точка повече и мач по-малко.

Иначе Диего Коста си вкара автогол за 0:1 в 11-ата минута. Той засече центриране на Меси от корнер Само осем по-късно обаче Саул Нигес бе точен от дузпа – 1:1. Преди удара на Саул зад топката застана Диего Коста, но неговият удар беше париран от Марк-Андре тер Стеген. Реферът обаче отсъди пребиване заради нарушение на правилата от страна на вратаря.

Гол №700 за Лионел Меси

В началото на второто полувреме Лионел Меси се разписа за 2:1 от нова дузпа. Той вкара с прекрасна Паненка. За аржентинеца тове беше гол №700 в професионалната му кариера. Меси има 630 попадения за Барселона и 70 за националния отбор на Аржентина. В историята на футбола има само 7 играчи стигали кота 700. Другите са Йозеф Бицан (805), Ромарио (772), Пеле (767), Ференц Пушкаш (746), Герд Мюлер (735) и Кристиано Роналдо (726).

Малко след час игра реферът отсъди още една дузпа. Саул Нигес изпълни и вкара за 2:2. Атлетико има 59 точки и е трети. Четвъртият Севиля има два по-малко. Вчера Севиля победи предпоследния Леганес с 3:0 и взе първа победа от пет мача насам.