Барса - Леванте, Меси

Меси донесе титлата на Барселона

Лионел Меси влезе в игра, вкара гол и направи Барселона шампион на Испания. Това се случи накратко в двубоя срещу Леванте, спечелен с 1:0. В дългата версия – Барса игра слабо, съвсем логично предвид мача с Ливърпул в сряда в Шампионската лига.

Титлата е под номер 26 в историята на каталунците. И първа, спечелена като домакин, от 2010-а насам. След това бяха спечелени още пет – четири във визити и една без Барселона да играе.

Каталунците имат 9 точки аванс пред Атлетико Мадрид три кръга преди края. Те обаче са с много по-добра голова разлика и по-добър баланс в директните мачове.

598-и гол в кариерата на Меси

Голът на аржентинеца бе под номер 598 за него в клубната му кариера. Той влезе в игра на почивката и се разписа в 62-ата минута. Звездата получи пас от Артуро Видал, излъга двама защитници и преодоля Айтор Фернандес.

Леванте имаше две положения да изравни и да отложи партито. Първо Хосе Луис Моралес се измъкна, но стреля в аут от границата на наказателното поле. После в самия край Енис Барди удари греда, а Тер Стеген улови отскочилата топка на голлинията.