Меси, Барселона - Борусия

Меси класира Барселона за елиминациите

Барселона победи Борусия Дортмунд с 3:1 на „Камп Ноу” и си осигури класиране за елиминациите на Шампионска лига. Героят за испанския шампион бе Лионел Меси, който изигра своя мач номер 700 за клуба. Каталунците печелят групата си като имат преднина от 4 т. на върха. Интер е втори със 7 точки, колкото има и Борусия Дортмунд. Славия Прага е четвърти с две точки.

Аржентинската звезда отбеляза гол и подаде за другите два. Те бяха вкарани от Луис Суарес и Антоан Гризман. Друго попадение на Суарес, пак след пас на аржентинеца, бе отменено заради засада. Джейдън Санчо върна един гол за Борусия, но това се оказа недостатъчно за нещо повече.

Борусия Дортмунд бе 34-ият клуб, срещу който Меси вкара гол. Това е нов рекорд на Шампионската лига. Той има 114 гола в турнира и общо 613 попадения за Барса.

Интер спечели с мъка в Прага

В другия мач в групата Интер вкара два късно гола, за да излъже Славия Прага. Лаутаро Мартинес реализира дежурното си попадение, за да изведе гостите напред. Той се разписа още в 19-ата минута.  В 35-ата попадение на Лукаку бе отменено от ВАР системата заради нарушение на Де Фрай. Минута по-късно ВАР отсъди дузпа в полза на Славия. И Сучек изравни от бялата точка.

Нерадзурите се нуждаеха от победа, за да запазят шанс за класиране напред и натиснаха. Те стигнаха до гол за 1:2 в 81-ата минута чрез Лукаку. А в 88-ата Мартинес вкара за 1:3. Още едно попадение на Лукаку след това пък бе отменено от ВАР системата заради засада.

В последните мачове от групата Интер посреща Барселона, а Борусия приема Славия Прага. При равенство в точките между Интер и Борусия, ще се гледат директните двубои. Там италианците имат предимство. Те победиха 2:0 в Милано и паднаха с 2:3 в Дортмунд.