Мениджърът на Кардиф Сити Нийл Уорнък нападна Ливърпул заради защитника Натаниел Клайн. Вчера Клайн премина под наем до края на сезона в Борнемут. Той дори игра за клуба при загубата от Брайтън във ФА Къп. Уорнък обаче е бесен, защото се е разбрал с червените за Клайн. И го е очаквал следващата седмица в Уелс. 27-годишният бранител дебютира през 2008-а за Кристъл Палас. Тогава начело на орлите бе именно Уорнък.
Мениджърът на Кардиф: Позор и тотална липса на класа
„Това е позор. Разочарован съм, защото познавам добре Клайн. А и все пак – той дебютира под мое ръководство. Разочарован съм не само от него, но и от Ливърпул. И не става въпрос само за сделката. А за това, че не се обадиха“, обясни Уорнък пред БиБиСи Уелс. „Направили сме всичко както трябва, а после го виждам как играе за друг отбор по телевизията. При това те ми бяха обещали, че той идва следващата седмица. Позор и тотална липса на класа“, завърши мениджърът.
Клайн беше резерва на „Анфилд“
През този сезон защитникът има само един мач като титуляр за мърсисайдци. Първи избор за Юрген Клоп е 20-годишният Трент Алекзандър-Арнолд. Клайн обаче явно е избрал спокойствието на средата на класирането преди битката за оцеляване. Борнемут е 12-и, а Кардиф – 17-и. Разликата между двата тима е девет точки.