Мексико - Корея

Без да блести Мексико се справи и с Република Корея

Мексико постигна втора поредна победа в Група F на Световното първенство. След като на старта на турнира Ел Тре победи световния шампион Германия с 1:0, днес тимът на Хуан Карлос Осорио се наложи с 2:1 над Южна Корея. Корейците записаха осми пореден мач без победа на финали, като загубиха последните шест.

Мексиканците доминираха над своя съперник, който отново не убеди с изявите си. Подобно на мача с Германия, играчите на Осорио бяха солидни в защита и опасни на контраатака. Северноамеирканците обаче не бяха толкова бляскави, колкото срещу световния шампион и направиха достатъчно просто да спечелят.

14-а дузпа на Мондиал 2018

Карлос Вела даде преднина за мексиканците от дузпа в 26-ата минута. Наказателният удар бе под номе 14 на Мондиал 2018. Това вече е с един повече, отколкото през цялото предишно Световно първенство.

Рекорден гол за Ернандес

В 66-ата минута Хавиер Ернандес удвои, реализирайки рекорден 50-и гол с националната фланелка. Нападателят стана и първият играч в историята на Мексико стигнал тази кота.

Попадение и за корейците

Корейците не се отчаяха и в третата минута на добавеното време стигнаха до гол. Той бе отбелязан от Хюн Мин Сон. Звездата пое топката на границата на наказателното поле на Мексико, влезе навътре и със страховит шут с левия крак я прати до гредата.

С успеха северноамериканският тим направи огромна стъпка към осминафиналите. Мексико е едноличен лидер в групата с пълен актив от 6 точки.