Майнц - Лайпциг
Матета (вдясно) празнува след гола си за 3:3

Майнц спря победната серия на Лайпциг

Майнц 05 и Лайпциг завършиха 3:3 в зрелищен двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините сложиха край на серията от седем поредни победи като гост на Лайпциг. При това те на два пъти наваксаха по два гола пасив.

Биковете, вече осигурили третото си място и финал за купата, играха доста разконцентрирано и бавно. Въпреки това след две грешки на домакините те вкараха два първи гола. И двата бяха дело на Лукас Клостерман съответно в 20-та и 32-та минути. И двата пъти той бе изведен от Тимо Вернер. Това бе първи случай в кариерата на десния защитник, в който се разписа на два пъти в един мач. Домакините заслужено върнаха един гол чрез Карим Онисиво в края на първата част. Той обаче бе сменен на почивката от Матета заради травма.

Вернер бележи 50-я си гол за Лайпциг

Второто полувреме започна с трети гол за финалиста в турнира за Купата на Германия. Той бе дело на Тимо Вернер. Това бе 50-о му попадение за Лайпциг в 92 срещи. Вернер има и 26 асистенции.

Обратът на Майнц

Гостите съвсем свалиха оборотите и станаха пасивни, за което бяха и наказани. Първо Муса Ниакате намали в 67-та минута, като тобе бе първият му гол в Бундеслигата. Четвърт час по-късно Матета изравни – 3:3. В добавеното време пък вратарят Мюлер извади удар на Вили Орбан, за да донесе точката на домакините. Така червените спряха серията на Лайпциг.

Тимът на Ралф Рангник обаче продължава без загуба в шампионата вече над три месеца и половина. В следващия кръг Лайпциг приема Байерн Мюнхен в репетиция за финала за купата на Германия на 25 май.

За Майнц предстои местното дерби с Айнтрахт Франкфурт.