Даниил Медведев

Медведев се справи лесно с Джокович и е на полуфинал

Даниил Медведев се справи с лекота с Новак Джокович в заключителния турнир на АТП в Лондон. Руснакът спечели с 6:3, 6:3 за около час и половина. Така той се класира на полуфинал.

Първият сет беше равностоен в началото. След това Медведев спечели седем поредни гейма. Той взе първия сет и поведе във втория с 3:0. До края двамата си размениха няколко бързи гейма и мачът приключи в полза на руснака. Загубата беше едва четвърта за сърбина през 2020-а. Тя обаче беше напълно заслужена – той допусна 24 непредизвикани грешки.

Преди година в дебюта си във финалите на АТП Медведев загуби и трите си мача. Сега той има две победи, след като надви Зверев в първия кръг. Ако спечели турнира, той ще стане четвъртият тенисист, който стъпва на върха, след като предния сезон е дебютирал само със загуби. Преди него  това са постигали Джокович, Михаел Щих и Стефан Едберг.

„Обичам да играя с Джокович, защото той е един от най-великите. Когато бях на осем години, вече го гледах как печели турнири от Големия шлем. За мен винаги е сбъдната мечта да играя срещу него. Да, сега не игра много добре, но това се случва на всички. Бях уверен, сервисът ми беше отличен – Това ме изведе до победата“, заяви Медведев.

Джокович ще трябва да победи в последния си мач Александър Зверев, за да продължи напред. По-рано Зверев надви Шварцман с 6-3, 4-6, 6-3. Втората загуба изхвърли аржентинеца от турнира.